Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Kurz robotiky

Základy programování pro robotiky

Viděli jste robotickou linku jen na videu a za týden na ní máte pracovat? Nebaví vás sledovat roboty při práci a čekat, až se něco pokazí?
Náš kurz vás naučí pracovat s jakýmkoliv robotem.

Délka kurzu

5 dní

Co se naučím

Základy průmyslové automatizace, fungování robotů a jejich programování. Možnosti využití simulačního softwaru i bezpečnost práce.

Popis

Nastupte do nové práce ve výrobním závodu bez obav z robotů, nebo si zvyšte svou kvalifikaci.

V rámci kurzu projdeme všechny znalosti potřebné pro práci s automatizovanými systémy a pro programování průmyslových robotů. Zejména, prvky v průmyslové automatizaci, jako jsou snímače a akční členy, způsoby komunikace a nadřazené systémy PLC. Jejich schématické značení a celkově čtení schémat a dokumentací. V programovací části se naučíte algoritmizace, tedy jak proměnit jakýkoliv problém na řešení, a následně ho zapsat do programu. Podrobně si vysvětlíme, co je to robot, jak funguje, co všechno je součástí robotického systému a jak ho programujeme. Nezapomeneme ani na bezpečnost práce.

Pro koho je kurz určen

Pro absolventy škol a ty, kdo nastupují do práce ve výrobních závodech. Také je vhodný pro pracovníky v těchto firmách, kteří si chtějí zvýšit kvalifikaci

Jak kurz probíhá

Kurz je zaměřen na prezentaci a diskuzi. Zadané úkoly budeme řešit společně tak, abyste hned získali zpětnou vazbu. Je možné ho absolvovat osobně v našich i vašich prostorách, stejně jako on-line.

S ohledem na aktuální situaci může teorie probíhat i online prostřednictvím Google Meet.

Co budete potřebovat

Počítač pro otevírání učebních podkladů. V případě on-line prezentace budete potřebovat počítač s webkamerou a připojením na internet.

Využití v praxi

Po absolvování kurzu budete mít komplexní přehled o průmyslové automatizaci, o fungování robotických systémů a o znalostech potřebných pro práci programátora. Kurz je zaměřen na propojení těchto znalostí tak, aby vám vytvořily stabilní základ pro další vzdělávání na konkrétní technologii nebo značce robotů.

Sestavíme kurz na míru vaší společnosti

Jakou máte představu? Napište nám, ozveme se zpět.