Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Kurz robotiky

Programování robotů

Zvyšte si svoji kvalifikaci a naučte se programovat roboty. Kurz je vhodný i pro lidi bez zkušeností s robotikou. Pusťme se do toho!

Délka kurzu

5 dní

Technologie

ABB, Fanuc, Staubli nebo Kuka

Co se naučím

Naučte se pracovat s konkrétní značkou robotů. I bez předchozích znalostí vás naučíme robota oživit, nastavit a naprogramovat pro různé aplikace. Součástí kurzu jsou praktická cvičení na robotovi nebo v softwarovém prostředí.

Popis

Seznamte se s portfoliem produktů výrobce robotů a získejte kontakty na lokální zástupce. Prozkoumejte i programovací prostředí a software. Projdeme si jednotlivé prvky robotického systému a ukážeme si práci na nich. Ukážeme si postup oživení robotického systému, nastavení systému a komunikaci s nadřazenými a podřízenými prvky. Prakticky si ukážeme ruční ovládání pohybů, zaměření nástroje i stanice. Vyzkoušíte se připojit k robotovi a upravit program v offline prostředí. Na praktických příkladech si vyzkoušíte tvorbu programů trajektorií a funkcí, se zaměřením na osvědčené programátorské postupy. Ukážeme vám i další krok, vyšší programování a tvorbu vizualizací.

Pro koho je kurz určen

Pro ty, které čeká práce s konkrétní značkou robotů. Nejsou nutné žádné předchozí zkušenosti. Je vhodné pokud uchazeč ovládá programování a má přehled o prvcích v průmyslové automatizaci. Ten můžete získat v kurzu Základy programování pro robotiku.

Jak kurz probíhá

Kurz je zaměřený na praktická cvičení na robotech, nebo v simulačním prostředí. Je možné ho absolvovat osobně v našich i ve vašich prostorách, popřípadě on-line.

S ohledem na aktuální situaci může teorie probíhat i online prostřednictvím Google Meet.

Co budete potřebovat

Počítač s nainstalovaným softwarem od výrobce a aktivovanou trial licencí. V případě on-line prezentace budete potřebovat počítač s webkamerou a připojením na internet. Kdybyste si s instalací nevěděli rady, pomůžeme vám během přípravy.

Využití v praxi

Po absolvování kurzu budete schopni pracovat s roboty od konkrétního výrobce. Budete ho umět oživit, propojit s ostatními prvky, nastavit a naprogramovat pro konkrétní aplikaci. Kromě přípravy softwaru a práce offline budete umět udělat systémovou analýzu a bezpečně provést zásah i do stávající linky. Naučíte se, jak řešit poruchové stavy, odstranit je a jak provést běžný servis. Také získáte přehled o celkovém portfoliu výrobce a možnostech, které nabízí pro své robotické systémy.

Sestavíme kurz na míru vaší společnosti

Jakou máte představu? Napište nám, ozveme se zpět.