PROČ KURZ AGILE LEGO GAME?

V průmyslové automatizaci nejsme žádní zelenáči. Přestože jsme oslavili teprve šestý rok své existence, už se nám podařilo vybudovat největší český tým programátorů průmyslové automatizace a obsloužit na sto různých zákazníků z více než třiceti zemí světa. Agilní hru jsme si vymysleli pro naše vlastní potřeby a používáme ji při zaškolování nováčků.


Chceme, aby každý u nás ve firmě rozuměl nejen své odbornosti, ale vnímal celou dodávku pro zákazníka jako společný úkol celého týmu. Každý musí chápat význam smluv, rozumět finančnímu řízení projektu a také si mnohdy prvně v životě vyzkoušet principy agilního řízení. Proto jsme přesvědčeni  že i vám ukáže výhody spolupráce a agility, které můžete aplikovat na jakýkoliv projekt vás napadne.

Co vám Agile LEGO Game nabídne?

Nejeden student či lektor vám potvrdí, že nejlepší cestou, jak se něco naučit, je vlastní prožitek. Emoce s ním spojené pomáhají zapamatovat si vše podstatné. Agile LEGO Game vám během jednoho dne dovolí si osahat, jaké to je vést náročné projekty. Na vlastní kůži si prožijete, co vše je třeba si hlídat, aby byl váš projekt úspěšný a neskončil finanční ztrátou. A to vše ve hře, kde máte za úkol postavit a klientovi předat automatickou linku. Je dost pravděpodobné, že si projdete prvními neúspěchy, které vás ale poté posunou k vytvoření vlastních pravidel, díky kterým později uspějete. Během jednoho dne porozumíte tomu, co znamená vedení projektu po technické, obchodní i finanční stránce.


Zažijte si agilní řízení nanečisto, abyste v reálném životě při řízení projektů uspěli

Kostky stavebnice Lego v našem kurzu Agile

Vše o našem kurzu

Všem, kteří kdy budou vést jakékoliv projekty. 

Všem, které zajímá, jak vypadá agilní řízení projektů v praxi. 

Všem, kteří chtějí lépe uspět v současném pracovním světě, kdy je spolupráce a adaptace na změny neodmyslitelnou součástí požadavků každého zaměstnavatele i klienta.

Jinými slovy Agile LEGO Game má co nabídnout úplným začátečníkům, ale i ostříleným projektovým manažerům, kteří si minimálně upevní své dovednosti v komplexitě projektového řízení.

Stačí jen chuť si trochu hrát a odvahu učit se novému. Našim kurzem prošli jak ostřílení projektoví manažeři, tak i sedmáci ze žďárské Školy Na Radosti. A k našemu překvapení se ukázalo, že děti svou přirozeností přicházely s nápady, které by dospěláky už ani nenapadly. Jde koneckonců jen o hru a té se není třeba bát :)

Hru nabízíme ve dvou variantách. Základní kurz vedení projektu je celodenní, kdy si den rozdělíme přestávkou na oběd. První část je cca na čtyři hodiny, druhá zhruba na tři.

Ve variantě s projektovým řízením firmy přidáme navíc ještě jeden půlden. Během něj budete získávat praxi v paralelním řízení projektů.

Zvládneme hru i se třemi hráči. Ideální počet se pohybuje okolo šesti, maximální počet pak je osm. Můžete přihlásit ve skupině kolegů a takto netradičně si prožít teambuilding a ještě se něco nového naučit. 

Pokud jste menší skupina, nebo jednotlivec, který by měl o proškolení zájem, ozvěte se nám. Jakmile budeme znát termín, kam vás bude moci přizvat, uděláme to!

Vše, co je pro hru třeba vám zajistíme a na místo přivezeme. Vám stačí dobrá nálada a chuť si hrát a učit se v jednom.

Kurz je na vyžádání. Tedy v případě již zformovaných skupin (například z jedné firmy) v termínu, na kterém se domluvíme. V takovém případě za vámi umíme i přijet a hru si s vámi zahrát ve vaší firmě, klubovně atd. 

Pro zájemce bez konkrétní skupiny nabídneme první vhodné termíny a místem konání může být jedna z našich kanceláří. Napište nám a podrobnosti se dozvíte.

Přesnou cenovou nabídku vám připravíme na vyžádání, ale pro vaši představu, ceny tvoříme následovně:

Jednodenní školení projektového vedení projektu pro skupinu stojí 30 000 korun bez DPH a nezahrnuje naše cestovní náklady.

Dvoudenní školení projektového vedení vedení firmy pro skupinu stojí 50 000 Kč bez DPH a nezahrnuje naše cestovní náklady.

Pokud jste jednotlivec, který by měl o proškolení zájem, ozvěte se nám. Jakmile budeme mít termín, kam vás bude moci přizvat, uděláme to!

Cena pro přihlášení se jednotlivce je na jednodenní kurz 5 000 korun bez DPH a na dvoudenní pak 8 300 Kč bez DPH.

Pro školy (studenty) a neziskový sektor umíme cenovou nabídku vytvořit na míru. Napište nám, ozveme se.

Průběh našeho kurzu

Jaké jsou na Agile Lego Game odezvy?

Ačkoli je v názvu slovo hra, rychle jsem pochopil, že pouze o hraní si s legem nepůjde. Jedná se o poměrně komplexní způsob, jak se naučit pracovat a komunikovat v týmu. První kolo pro nás nedopadlo zrovna dobře, ale po aplikování pravidel agilního projekt managementu jsme si spravili náladu v druhém kole. Jde o opravdu účinnou a zábavnou formu, jak se naučit základům spolupráce v týmu.

Ondřej Šlosar (konstruktér)

Pro mě byla Lego Game zábavnou formou pro pochopení toho, jak funguje firma, která aplikuje principy agilního řízení. Díky ní jsem pochopil a v praxi si zažil, jak jak je důležitá spolupráce s kolegy i jak fungují návaznosti práce jednoho na práci ostatních členů týmů. To vše je nezbytné pro zdravé fungování firmy.

Pavel Stehno (HW Designer)

Projektové řízení hrou, to je pro mě Lego game. Bylo super, že jsem se si mohl vyzkoušet, co všechno zažívají a řeší kolegové na projektech. sám se sice do terénu, nebo k práci projektového vedení nedostanu, ale díky Lego Game jsem si uvědomil, že principy agilního fungování se hodí i při mé práci. Připomněl jsem si, jak nesmírně je důležité se stále dotazovat klienta a nepovažovat své postřehy, za ty jeho. Taky si dávám mnohem větší pozor na to, aby smlouvy byly správně vyvážené - i pro moji práci je to klíčové.

Michal Šimek (HR ředitel)

Agile Lego Game je pro mě nezapomenutelná. Přijde mi, že jde o nejrychlejší způsob, jak pochopit, jak funguje agilně vedená firma a začlenit se do jejích procesů. Zároveň jde i o cestu, jak si na vlastní kůži okusit chyby, které bude každý začátečník zákonitě dělat a vrýt si tak pod kůži, jak nepostupovat. O to lehčí bylo pro nás hrát druhé kolo Agile Lego Game a užít si nabité znalosti z prvního kola. Krásně je tak vidět, že agilní metoda opravdu funguje.

Ales Blinka (Správce IT)

Vyzkoušejte si metody agilního vedení týmů pomocí zábavné hry

Přesnou cenovou nabídku vám připravíme na vyžádání, ale pro vaši představu, ceny tvoříme následovně:

  • Jednodenní školení projektového vedení projektu pro skupinu stojí 30 000 korun bez DPH a nezahrnuje naše cestovní náklady.
  • Dvoudenní školení projektového vedení vedení firmy pro skupinu stojí 50 000 Kč bez DPH a nezahrnuje naše cestovní náklady.
  • Pokud jste jednotlivec, který by měl o proškolení zájem, ozvěte se nám. Jakmile budeme mít termín, kam vás bude moci přizvat, uděláme to!
  • Cena pro přihlášení se jednotlivce je na jednodenní kurz 5 000 korun bez DPH a na dvoudenní pak 8 300 Kč bez DPH.
  • Pro školy (studenty) a neziskový sektor umíme cenovou nabídku vytvořit na míru. Napište nám, ozveme se.